Tedavilerimiz

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ UYGULAMALARI

Diş hekimliğinde sıkça kullandığımız estetik kelimesi güzellik anlayışını temsil eder. Dental estetik görsel algılama ile ilişkilidir. Dişlerin renk, kontur, yüzey özellikleri, birbirleri ve yüzün bütünüyle olan orantı, simetri ve dengeleri önem taşır.

Estetik diş hekimliğine konu olan problemler;

  • Renklenme
  • Kırılmış veya harabiyete uğramış dişler
  • Çapraşıklık veya dönmüş dişler
  • Aralıklı dişler
  • Dişeti çekilmesi sonucu kök yüzeylerinin bir kısmının görünür hale gelmesi
  • Aşınma sonucu yaşlı görünüm
  • Beyaz nokta lezyonları
  • Küçük yan keser dişler olarak sıralanabilir.

Mobil:

0 530 511 21 03

Telefon:

0 222 221 21 03

Mesai Saatleri

P.tsi-Cuma: 11:00 - 19:00

Kılıçoğlu Plaza

No:13/208 - Eskişehir

Günümüzde diş hekimleri ön bölge dişlerini restore etmek için daha önce olmayan pek çok tedavi seçeneklerine sahiptir. Hasta estetik düzeltme isteği ile geldiğinde iyi bir teşhis zorunludur. Estetik problemlerin objektif olarak belirlenmesi başarı için şarttır.

Direkt Kompozit Bonding Uygulaması

Küçük aralıkların kapatılmasında, çapraşık veya dönmüş dişlerin düzeltilmesinde, aşınma ve hafif renklenme vakalarında dişten minimum madde kaldırarak yapılan bir çeşit kompozit uygulamasıdır. Bu amaç için özel kompozit materyalleri kullanılmaktadır. Son derece konservatif olması, tek seansta tamamlanması, dişte minimum aşındırmayla uygulanabilmesi ve estetik olarak tatminkar sonuçlar vermesinden dolayı tercih sebebidir. Ancak uzun dönemde renklenme gerçekleşebildiğinden hastanın beslenme ve fırçalama alışkanlığına göre belli bir süre sonra değiştirilmesi gerekmektedir.

Porselen Lamina Venerler

Orta derecede renklenmelerde, dişlerdeki aralıkların kapatılmasında, çapraşık veya dönmüş dişlerin düzeltilmesinde, aşınma vakalarında dişten orta derecede madde kaldırarak yapılan bir porselen uygulamasıdır. Dişlerin sadece ön yüzeylerinden aşındırma yapılır ve ölçü sonrası laboratuvarda hazırlanarak ikinci seansta dişlere uygulanır. Direkt kompozit uygulamalarına göre daha uzun süreli estetik ve dayanıklılığının olması en önemli avantajıdır.

Mesaj Gönder