Tedavilerimiz

RESTORATİF TEDAVİ & ENDODONTİ

Restoratif diş tedavisi, diş sert dokularında çürük ya da çürük dışı sebeplerden meydana gelen madde kayıplarını onaran, kaybolmuş olan estetik ve fonksiyonun hastaya tekrar kazandırılmasına katkıda bulunan bilim dalıdır. Ayrıca diş şekillerinin ve renklerinin değiştirilmesiyle hastalara estetik bir görüntü kazandıran bilim dalıdır.

Mobil:

0 530 511 21 03

Telefon:

0 222 221 21 03

Mesai Saatleri

P.tsi-Cuma: 11:00 - 19:00

Kılıçoğlu Plaza

No:13/208 - Eskişehir

Diş Çürüğü Nedir?

Diş çürüğü, çürük yapıcı besinlerin (şeker ve karbonhidratlar) alınmasından sonra diş yüzeylerinin yeterince temizlenemediği durumlarda gelişen diş sert doku kaybıdır. Diş çürüğü, hastanın diş yapısının çürüğe karşı direncine göre, farklı sürede meydana gelebilir. Bu süre içinde bakteriler şekerleri parçalayarak asit oluştururlar ve diş sert dokularına zarar verirler.

Dişimizin Çürüdüğünü Nasıl Anlarız?

Dişlerde, soğuk ve şekerli besinlere duyarlılığın olması diş çürüğüne işaret eder. Dişlerde gri-kahverengimsi lekelerin görülmesi de dişin çürüdüğünü gösterebilir. Diş çürüklerinin tespiti için hastalar 6 ayda bir rutin diş hekimi muayenesi yaptırmalıdır.

Diş Çürüğünü Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

  • Dişlerin etkin olarak günde iki defa fırçalanması
  • Diş hekimi tarafından önerilen diş macunu ve diş fırçasının kullanılması
  • Diş ipi, ara yüz fırçası veya dişipli kürdanların kullanılması
  • Düzenli olarak 6 ayda bir diş hekimi kontrolüne gidilmesi önerilir.

Kanal Tedavisi Nedir?

Dişlerde oluşan çatlaklar ve kırıklar, dişte meydana gelen çürükler, yanlış tedavi süreçleri, yanlış restorasyonlar sonucu dişte bulunan sinirler ve damarların canlılığını yitirmesi sonucu dişin kanallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi, kanalların dezenfekte edilmesi ve kanal dolgu maddeleri ile doldurulmasına kanal tedavisi denir.

Mesaj Gönder